Zeytinyağlı Saç Bakım Kürleri

Zeytinyağlı saç bakım kürleri hakkında bilgiler vererek, saçınızın hacimli ve parlak görünmesi için kullanılan sırları sizin için paylaşacağız. Zeytinyağının yemeklere kattığı lezzet birçok insan tarafından bilinmektedir.

Zeytinyağlı saç bakım kürleri

Zorlu işlemlerle soframıza gelen zeytinyağının aslında, yalnızca iç organlarımıza değil cildimize ve saçlarımıza da birçok faydası bulunuyor.  Bazı doğal ürünlerle bir araya geldiğinde piyasada satılan kimyasal içerikli ürünlerden çok daha başarılı sonuçlar almamızı sağlayan zeytinyağı, aslında bulunmaz bir nimet.

Zeytinyağlı Saç Bakım Kürleri Zeytinyağı ve Yumurta Kürü

Yumurta beyazının içeriğinde bulunan yüksek protein saçın zamanla kaybettiği nemi geri kazandırılmasına yardımcı olur. Zeytinyağı ile birlikte kullanıldığında parlak ve yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz. Bu kür için kullanılan malzemeler;

 • 1 adet yumurta
 • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
Yumurta ve zeytinyağının muhteşem sihirli iksiri ve Zeytinyağlı Saç Bakım Kürleri

Kürün Uygulanışı:Zeytinyağlı saç bakım kürleri arasında başarılı sonuçlar veren bu kürü yapabilmek için öncelikle yumurtayı iyice çırpın. Sonrasında zeytinyağını ilave ederek tekrar iyice karışana kadar çırpın. Saçınızı yıkamadan önce bu kürü uygulamanız en doğru zaman olacaktır.

Saçınıza kürü tamamen yedirerek iyice emmesi için yaklaşık 20- 30 dakika saçınızda bekletin. Bekleme süresi bitiminde saçınızda yumurta bulunması nedeniyle ilk olarak ılık su ile yıkamalısınız. İyice durulamadan sonra şampuan yardımı ile sıcak su ile yıkayabilirsiniz.

Son olarak saç kremi uygulayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu kürü haftada en az 2-3 kez uygulamanız gerekecektir. Düzenli uygulama ile saçın ihtiyacı olan neme sahip olmasını sağlayarak daha parlak ve hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Yoğurt, Limon ve Zeytinyağı Kürü ile Saçlarınızı Onarın!

Yoğurdun içerisinde bulunan kalsiyum saçların onarımını sağlayarak saç kırılmaların ve yoğun kabarıklığın önlenmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra limonun içerisinde bulunan C vitamini ise saçların hacimli ve gür bir görünüme ulaşmasını sağlar. Bu kürün yapımında kullanılan malzemeler;

 • 1 bardak yoğurt,
 • 1 yemek kaşığı limon suyu,
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
yoğurt ve zeytinyağlı saç bakımı

Zeytinyağlı Saç Bakım Kürleri ve Uygulanışı

Zeytinyağlı saç bakım kürleri arasında olan bu kür için, tüm malzemeleri homojen bir hale gelene kadar karıştırın. Sonrasında saçınıza döktüğünüz kürü dairesel olarak masaj yaparak tamamen yedirin. Banyo öncesi bu kürü uygulamanız en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

Yaklaşık 20 dakika beklettiğiniz saç bakım kürünü önce ılık su ile, tamamen akıttıktan sonra ise şampuan kullanarak sıcak su ile yıkayın. İyice yıkadıktan sonra saç bakım kremini uygulayın. Haftada en az 2 kez yapacağınız bu mucizevi kür saçınızın güçlenmesi, onarımı, gürleşmesi ve hacminin geri kazanılmasına yardımcı olur. Bu kür sayesinde saçlarınız göz alıcı bir güzelliğe sahip olur.

Avokado, Badem Yağı ve Zeytinyağı Mucizesiyle Kırıklarınızdan Arının

Avakado, Badem yağı ve zeytinyağı

Zeytinyağlı saç bakım kürleri arasında olan bu kür, başarılı sonuçlar alınması açısından sıklıkla kullanılan bir kürdür. Avokado antioksidan özelliği ve içerisinde bulunan aminoasit sayesinde saçın onarımına olumlu katkılarda bulunur. Badem yağı ise saçın kökten uca nemlendirilmesini sağlayarak, saçlarda parlak bir görünüm sağlar. Bu kürün hazırlanmasında kullanılan malzemeler;

 • 1 adet olgun avokado,
 • 2 yemek kaşığı badem yağı,
 • 4 yemek kaşığı zeytinyağı,

Kürün Uygulanışı: Öncelikle avokadoyu iyice ezin. Sonrasın badem yağı ve zeytinyağı ile karıştırarak macun kıvamı almasını sağlayın. Gerekli kıvamı alması sonrasında banyodan hemen önce saçınızın dibinden uçlarına tarayarak kürü uygulayın. Sonrasında bir bone yardımıyla saçınızda 30 dakika boyunca bekletin.

Önce ılık su ile yıkadığınız saçınızdan kürü tamamen arındırdıktan sonra, şampuan kullanarak sıcak su ile yıkayın. İşlem sonrası saç bakım kreminizi de uygulamayı unutmayın. Bu kürü haftada ortalama olarak 2 kere uygulayabilirsiniz. Bu kürün düzenli kullanımı ile saçların cansız görünümüne bir son verebileceksiniz. Saçların kırıklarını ciddi oranda onaran bu kür, saçın parlak ve hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Sarımsak ve Zeytinyağı Maskesi ile Saç Dökülmelerine Son Verin!

Doğal bir antibiyotik olan sarımsak, özellikle saç dökülmelerini önlemede birçok kişi tarafından kullanılan ürünlerin başında geliyor. İçeriğinde bulunan antibiyotik sayesinde saç köklerini güçlendiren ve gözle görülür derecede azaltan sarımsak, zeytinyağlı saç bakım kürleri ile de kullanılarak başarılı sonuçlar alınmasını sağlıyor. Bu kürün yapımında kullanılan malzemeler;

 • Yaklaşık 8 adet sarımsak,
 • 1 fincan zeytinyağı
Zeytinyağı ve sarımsağın saçlarınızdaki muhteşem sonucu

Kürün Uygulanışı

Öncelikle sarımsakları soyarak, blenderden geçirin. Üzerine zeytinyağını ilave ederek blenderde 2-3 dakika daha çevirin. Hazırlanan saç bakım maskesini saçınıza yedirerek parmaklarınızla dairesel hareketlerle 3-5 dakika boyunca masaj yapın. Daha sonra bu kürü yaklaşık olarak 20 dakika boyunca saçta tutun. Öncesinde ılık su ile iyice durulayın ki saçta sarımsak kokusu kalmasın.

Sonrasında sıcak su ile şampuan kullanarak saçınızı normal bir şekilde yıkayabilirsiniz. En son ki durulama suyuna meyve ya da çiçek esanslı yağ kullanmanız, saçta sarımsak kokmasını engelleyecektir. Özellikle lavanta yağı kokunun alınmasında oldukça başarılıdır.

Zeytinyağlı saç bakım kürleri arasında öne çıkan bu kür, hemen her gün uygulanmalıdır. Yaklaşık olarak 12-15 gün uygulanan bu kür, saçlarınızdaki dökülmeleri %70’ e kadar azaltacaktır.

Çilek, Hindistan Cevizi ve Zeytinyağı Kürü ile Saçlarınız Hacim Kazansın

Zeytinyağlı saç bakım kürleri arasında önemli bir yere sahip bu kür, saçlarınıza hacimli ve havalı bir görünüm kazandırır. Çilekte bulunan A vitamini saç dökülmelerini ciddi oranda azaltırken, saç yapısını güçlendirir. Hindistan cevizi ise saça parlak bir görünüm vererek göz alıcı saçlara ulaşmanızı sağlar. Bu kürde kullanılan malzemeler;

 • 4 adet çilek,
 • 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı,
 • 4 yemek kaşığı zeytinyağı,

Kürün Uygulanışı: Öncelikle yıkadığınız çilekleri blender yardımıyla püre haline getirin. Sonrasında hindistan cevizi ve zeytinyağı ile bir kez daha blenderde çevirin. Hazır olan karışımı kuru olan saçınıza, kökten uca doğru tarama yöntemi ile yedirin.

çilek, hindistan cevizi, zeytinyağının muhteşem sihirli iksiri

Yaklaşık olarak 30 dakika beklettiğiniz kürü önce ılık su ile durulayın. Sonrasında saçınızı şampuan ile yıkayın. Zeytinyağlı saç bakım kürleri içinde olan bu kürü haftada en az 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım ile saçınıza hacim ve parlaklık kazandıracak bu kür, saçınızdaki dökülmeleri ise büyük oranda azaltır.

17 Paylaşımlar