Zeytinyağlı Cilt Bakım Kürleri

Zeytinyağı yoğun emek sonucu kullanılabilir hale getirilerek, birçok alanda fayda sağlayan adeta mucizevi bir yağdır. Yemeklere kattığı lezzet sayesinde parmakları yedirten zeytinyağının faydaları, belki de saymakla bitmez.

En önemli fayda sağladığı alanlardan birisi ise, cilt bakımıdır. Cilde uygulandığında , yüzde belirgin farklılıklar yaratan zeytinyağı, bu yönü ile kişilerin en çok tercih ettiği doğal ürünlerin başında geliyor. Zeytinyağı düzenli olarak sürüldüğünde cildin pamuk gibi ve ışıl ışıl görünmesini sağlıyor.

Bunun yanı sıra ciltte oluşabilecek kırışıklıklara engel olarak, genç bir görünüm vaad ediyor. Bebek gibi cilde sahip olmak isteyen kişiler, zeytinyağlı cilt bakım kürleri uygulayarak az maliyet ile cildin gereksinim duyduğu tüm içerikleri ona geri kazandırıyor.

Avokado ve Zeytinyağı Mucizesi ile Cildinizi Onarın!

Mutfaklarımızın faydaları ile baş tacı olan avokado ve zeytinyağı bir araya geldiğinde cildinizin ışıltılı bir görünüme ulaşmasını sağlıyor. Avokadonun içeriğinde bulunan aminoasit ve E vitamini ile zeytinyağının hücre yapılandırıcı etkisi bir araya gelerek ciltte oluşabilen deformelerin hızlı bir şekilde onarılmasını sağlıyor. Bu kürü yapabilmenin için gerekli malzemeler;

 • 1 adet olgun avokado ( bastırdığınızda parmağınız içine giriyorsa kullanıma uygundur.)
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Kürün Uygulanışı: Avokadoyu iyice ezerek, zeytinyağı ile karıştırın. Homojen bir kıvam olabilmesi için, olabildiğince karıştırmak gerekecektir. Tam kıvam aldıktan sonra tüm yüze ve istenirse boyun kısmına da uygulayın. Sürdükten yaklaşık 15-20 dakika beklettikten sonra kürü iyice yıkayarak durulayın.

Zeytinyağlı cilt bakım kürleri arasında önemli bir yere sahip bu kürü haftada 2 kere cildinize uygulamalısınız. Düzenli kullanımda cildin onarım sürecini hızlandırır, cildi derinlemesine nemlendir ve yaşlanma sürecini geciktirir.

Yumurta Beyazı ve Zeytinyağı ile Cildinizi Sıkılaştırın

Vitamin bombası olan yumurta beyazı ve zeytinyağı ile cildiniz sımsıkı ve parlak bir görünüme kavuşuyor. Yumurta beyazının içinde bulunan vitaminler zeytinyağı ile buluştuğunda cildin elastikiyetinin geri kazanılmasına yardımcı olur. Zeytinyağı cilt bakım kürleri arasında olumlu sonuçlar veren bu kürün yapımında kullanılan malzemeler;

 • 1 adet yumurtanın beyazı,
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı,
zeytinyağı ve yumurtayı saçınıza sürerseniz

Kürün Uygulanışı

Öncelikle yumurtayı beyazı ve sarısından ayırın. Daha sonra yumurta beyazı ile zeytinyağını homojen bir hale getirene kadar güzelce karıştırın. Tamamen karıştığından emin olduğunuzda, cildinize özenli bir şekilde yayın.

Maskeyi sürdükten sonra ortalama olarak 30 dakika yüzünüzde tutun. Bu noktada tamamen kuruması sizin için yol gösterici olacaktır. Yıkama sırasında parmaklarınız ile dairesel hareketler yapmanız, kolay durulanmasını sağlayacaktır.

Bu kürü başarılı sonuçlar alabilmek için; haftada en az 2 ya da 3 kez uygulanmalısınız. Düzenli kullanım sonrasında cildin elastikiyetini artırarak daha sıkı ve daha parlak bir görünüme ulaşmasını sağlayacaktır.

Bal ve Zeytinyağı Kürü Sayesinde Cildiniz Nem Dengesine Yeniden Kavuşacak!

Bal içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde birçok faydası olan doğal ürünlerden biridir. Zeytinyağlı cilt bakım kürleri ile kullanıldığında, cildinizin nem dengesini sağlayarak daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bal ve zeytinyağından oluşan kürün yapımında kullanılan malzemeler;

 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı,
 • 2 tatlı kaşığı bal,

Kürün Uygulanışı : Derin bir kaba koyduğunuz iki malzemeyi tamamen karıştığına emin olana kadar karıştırmaya devam edin. Temiz olan cildinize hafif hafif masaj uygular gibi cildinize karışımı yedirin. İnce bir tabaka halinde sürdüğünüz karışımı yaklaşık olarak, 20-30 dakika boyunca cildinizde tutun. Cildinizi iyice yıkayarak, karışımı tamamen durulayın.

Zeytinyağlı cilt bakım kürleri içinde olan bu kürü haftada en az 2 kez uygulayın. Kür düzenli olarak uygulandığında; alerjik reaksiyonlar sonucunda oluşabilecek deformasyonları hızlı onarım süreciyle giderir. Kusurları gidermenin yanı sıra, cildinizin kaybettiği nemi ona geri vererek nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Hindistan Cevizi, Bal ve Zeytinyağı Kürü ile Cildiniz Gençleşsin

En az zeytinyağı kadar birçok alanda fayda gösteren Hindistan cevizi yağı doğal bir antioksidandır. Zeytinyağı ve balla oluşturan mucizevi kür sayesinde cildinizi yapılandırır. Bu kürün yapımında kullanılan malzemeler;

 • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı,
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı,
 • 1 tatlı kaşığı bal,

Kürün Uygulanışı

Zeytinyağlı cilt bakım kürleri içerisinde mucizevi sonuçlar veren bu kürü uygulayabilmek için malzemeleri bir kapta homojen bir hale gelene kadar karıştırmalısınız. Hazır hale gelen karışımı, cilde ince bir tabaka halinde nazik bir şekilde yayın. Cildin iyice emmesi için yaklaşık olarak 20-30 dakika bekleyebilirsiniz. Tamamen kuruduğunuzu hissettiğinizde nazik bir şekilde dairesel hareketler ile cildinizi kürden arındırın.

Bu uygulamayı cildinize haftada en az 2-3 kez uygulamalısınız. Özellikle düzenli bir uygulama yapıldığında, cilde tüm kimyasal maddeler ve güneşin neden olduğu olumsuzluklardan korunmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra onarımı sayesinde kırışıklıkların oluşumunu engelleyerek, daha uzun süre genç bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Zeytinyağlı cilt bakım kürleri arasında öne çıkan diğer bir kür; yulaf unu, zeytinyağı ve süt kürüdür. Bu kür cildin siyah noktalarından arınmasını sağlarken, cilt tonunu eşitleyerek lekeli görünümü azaltır. Bu kürün yapımında kullanılan malzemeler;

Yulaf Unu, Zeytinyağı ve Süt Kürü ile Siyah Noktalarınızdan Arının

 • 1 yemek kaşığı yulaf unu,
 • 1 yemek kaşığı süt,
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Kürün Uygulanışı: Derin bir kapta tüm malzemeleri homojen bir yapıya kavuşana kadar karıştırın. Macun yapısına ulaştıktan sonra cildin her yerine uygulayın. Uygulama sonrası yaklaşık olarak 20 dakika yüzünüzde tutun. Ilık su ile kürü tamamen cildinizden arındırın.

Zeytinyağlı cilt bakım kürleri arasında öne çıkan bu karışımı, haftada 2 kez uygulamaya özen göstermelisiniz. Düzenli kullanımda cildin ölü derisinin atılmasına yardımcı olur ve yenilenmesini sağlar.

Ayrıca siyah noktaların giderilmesi konusunda oldukça başarılı bir karışımdır. Bunun yanı sıra içerisinde bulunan yulaf sayesinde, renk tonunu eşitleyerek düzenli kullanımda lekelerin gözle görülür oranda açılmasına yardımcı olacaktır.

0 Paylaşımlar