Zeytinyağı Sabunu Faydaları

Kişisel bakım ürünü olarak doğal bir çözüm arıyorsanız zeytinyağ sabununun faydaları sizlere ve cildinize iyi gelecek. Piyasada çok fazla kozmetik ve cilt bakım ürünü var. Fakat içeriğini tam olarak bilmek ve bunlara güvenmek mümkün değil. En doğal içerikli cilt bakım ve kozmetik ürününde dahi bir miktar işlenmiş maddeler, cilde zararlı içerikler söz konusu. Cilt sağlığını korumak için bu malzemelerden uzak durmak gerekir. Zeytinyağı sabunu, bu aşamada oldukça içinizi görecektir. Günlük cilt bakımı için kullanıma uygun olan zeytinyağı sabunu faydaları hem cilt hem de saç için etkilidir.

Zeytinyağı Sabunu Faydaları

Cilt bakımında sabun olarak olmasa da yaygın olarak zeytinyağı kullanımı görülür. Çünkü zeytinyağı pH değeri en iyi ayarlanan yağ olarak zeytinyağı bilinir. Bu nedenle cilt bakımında kullanımı önemsenir. Sağlığınızı desteklediği gibi gençlik, güzellik ve cilt sağlığı iksiri olarak zeytinyağı sabunu cilt için oldukça faydalıdır.

Zeytinyağı Sabunu Faydaları ve Kimler Kullanabilir?

Kuru ve hassas ciltler tahriş, kızarıklık, pul pul dökülme, alerji gibi birçok cilt sorununa karşı dayanıksızdır. Bundan dolayı ürün seçiminde dikkatli olunması gerekir. Kolay bir kullanıma sahip olan zeytinyağı sabunu, tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Kuru cilt tipine sahip kişiler zeytinyağı sabunu bakımı uygulamaya başladığında Cildin ihtiyaçlarını karşılar. Cildin ihtiyaç duyduğu nemi karşılayarak zeytinyağı sabunu kuru ciltlerde yumuşak bir his bırakır.

Kuru ciltlerde nem ihtiyacını karşılamaya yönelik iyileştirici etki gösteren zeytinyağı sabunu, yağlı ciltlerde ise gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine ve yağ dengesinin sağlanmasına fayda sağlamaktadır. Bu nedenle hem kuru hem yağlı ciltleri günlük cilt bakım rutininde doğal bir temizleyici olarak zeytinyağı sabunu, sık Kullanılır.

Zeytinyağı Sabunu Kimler Kullanabilir?

Zeytinyağı Sabunu Faydaları ve Saç Bakımı

Saç bakımında artık sabun kullanan kişi sayısı çok az. Bunun sebebi de sabun ile temizlenen saçların sertleşmesinden kaynaklanıyor. İpeksi, yumuşacık his bırakan şampuan ve saç kremleri yerine sertleşme sorununa rağmen zeytinyağı sabunu ile saç bakımı yapan kişilerin elbette bir bildiği var!

Zeytinyağı sabunu, saç bakımında besleyici bir temizlik için güvenle kullanabileceğiniz doğal bir ürün. Üstelik saç köklerine ve kafa derisine yaptığı bakım hissi ile zeytinyağı sabunu kullanan kişiler bu bakıma devam etmek ister. İlk kullanımda saçta sertleşme problemi görülür. Biraz can sıkıcı bir durum olsa da düzenli olarak zeytinyağı sabunu ile saç bakımı yapılmaya devam edildiğinde bu sertleşme sorununun azaldığı fark edilir. Çok şikayetçi ve rahatsız edici bulan kişiler zeytinyağı sabunu ile saç bakımı uygulamasından sonra yumuşatılması için saç kremi vb. Saç ürünlerini kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağı Sabunu Diğer Kullanım Nedenleri Neler?

•          Zeytinyağı sabunu, saçı besleyici ve güçlendirici özelliğe sahiptir. Bundan dolayı özellikle saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler saç bakımında zeytinyağı sabununa yer vermelidir. Saç dökülmesinin önüne geçilmesine yardımcı olurken aynı zamanda saçların gür bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olur.

Zeytinyağı Sabunu Diğer Kullanım Nedenleri Neler?
doğal zeytinyağı sabunu

•          Bir miktar saçları sertleştirse de saça uygulama sonrasında zeytinyağı sabunu doğal bir ışıltı da kazandırır.

•          Bebeklerinizde de güvenle kullanabileceğiniz zeytinyağı sabunu, bebeklerin saç köklerini besler ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

•          Saç bakımında yaygın olarak kullanılmaya başlanılan zeytinyağı sabunu, düzenli kullanımda elektriklenen saç problemine karşı iyileştirici etki gösterir.

•          Ciltte bir portakal kabuğu görünümünü andırarak görünümü ile kişileri rahatsız eden gözenek problemine karşı zeytinyağı sabunu kullanımı gözenekleri sıkılaştırıcı etkiye de sahiptir.

Hastalıklara Karşı Zeytinyağı Sabununun Faydaları

Zeytinyağı sabunu aynı zamanda bazı hastalıkların tedavi sürecinde de kullanılmaktadır. Cilt hastalıklarının belirtilerinde yatıştırıcı etki göstererek iyileşme sürecini hızlandırma. Zeytinyağı sabunu faydaları sıralandığında tam bir şifa kaynağıdır.

Zeytinyağı sabununu egzama, sedef, mantar, isilik, pişik gibi deri hastalıklarının tedavisinde kullanabilirsiniz.

0 Paylaşımlar