Tırnak Bakımında Zeytinyağı

Tırnak bakımında zeytinyağı kullanılan tırnağın onarımı, güçlenmesi, sağlıklı uzamasında konusunda büyük ölçüde fayda sağlar.

 Kadınlar için tırnaklarının güzel görünmesi büyük önem taşır. Güzelliğin olmazsa olmazı el bakımını gösteren tırnak bakımına; çoğunlukla manikür yapılabilmesi açısından dikkat edilmesi gerekecektir. Zeytinyağı ile uygulanan birkaç bakım ve bakım kürü ile tırnak sağlığını korumak mümkün olacaktır.

Tırnak Bakımında Zeytinyağı ve kadın tırnak bakımı

Doğallığı ile mucizevi faydaları bulunan zeytinyağı, yalnızca yemeklerde değil birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikte kadınların güzellik ve bakım uygulamalarında vazgeçilmez ürünü olan zeytinyağı, bu nedenle oldukça fazla talep görmektedir. Zeytinyağının kullanıldığı bakım uygulamalarından bir diğeri; tırnak bakımıdır.

Tırnak Bakımında Zeytinyağı ve Tırnakları Güçlendirmeye Yarayan Kür

Güzelliği ve bakımı ortaya koyan elleri en çok gösteren tırnaklardır. Güçsüz tırnaklar sağlığı olumsuz etkileyebileceği gibi, güçsüz tırnaklar bir hastalığın habercisi de olabilir.

Bu nedenle tırnağın yapısını güçlendirmek büyük önem taşıyacaktır. Tırnak bakımında zeytinyağı kullanarak, tırnakları güçlendirmek ve kırılmasını önlemek mümkündür. Zeytinyağlı bakım kürünü uygulayarak tırnağın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Tırnak Bakımında Zeytinyağının faydaları Güçlü tırnaklar zeytinyağıyla bakımdan sonra gerçekleşir

Güçlendirici Etkili Zeytinyağlı Bakım Kürü Tarifi

Kürün içerisinde bulunan limon suyu ve sirke tırnağın yapısını güçlendirmede önemli katkıda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra zeytinyağı da tırnağın ihtiyacı olan nemi ona geri vererek tırnakların daha güçlü ve daha parlak görünmesini sağlayacaktır. Bu kürde kullanılan malzemeler;

 • 1 tatlı kaşığı limon suyu,
 • 1 tatlı kaşığı sirke,
 • 1 tatlı kaşığı tuz,
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı,
 • 1 kase ılık su

Bu bakım kürünü uygularken manikür yapar gibi tüm malzemeleri içerisine dökün ve karıştırın. Homojen bir karışım haline geldikten sonra, ellerinizi suyun içerisine koyun ve ortalama 5-10 dakika kadar bekletin.

zeytinyağı ile kadınların tırnaklarına bakım nasıl yapılır

Bu işlemi ilk kez yaptıktan sonra manikür yapar gibi tırnak etlerini geriye itmek, tırnak çevresindeki ölü deriyi temizlemek, tırnağı kısaltmakta tırnağın güçlenmesine katkı sağlayacak ve ellerin daha biçimli görünmesini sağlayacaktır. Tırnak bakımında zeytinyağı ile yapılan bu kür, birkaç gün üst üste uygulandığında tırnakların güçlendiğini gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz.

Çabuk Kırılan Tırnaklar İçin Zeytinyağlı Bakım

Kırılmaya yatkın tırnakların kadınların en çok sorun yaşadığı noktalardan biridir. Ellerin bakımını ve güzelliğini ortaya çıkartan tırnakların kırık ve yarım görünümü birçok kadın için oldukça can sıkıcıdır.

Kırılmış ve yarım görünen tırnaklara manikür ve oje sürümü de mümkün olmamaktadır. Tırnak bakımında zeytinyağı kullanımı ile çabuk kırılan tırnaklarda kırılma önlenebilmektedir. Zeytinyağı ile oluşturulan kürleri kullanarak bunun önüne geçebilirsiniz.

Tırnak Bakımında Zeytinyağı ve Kırılma Önleyici Zeytinyağı Bakım Kürü

Bu bakım küründe kullanılan nane ve papatya, tırnağın kırılmasının önüne geçerek tırnak için gerekli E vitamini takviyesinin yapılmasını sağlar. Bu kürde kullanılan malzemeler;

 • 2 yemek kaşığı papatya kurusu,
 • 4 adet nane yaprağı,
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı,
 • 1 yemek kaşığı un,
 • 1 su bardağı su

Kürün yapımı için öncelikle suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra nane ve papatyaları koyduktan sonra demler gibi 4-5 dakika bekletin. Biraz ılıdıktan sonra içerisine zeytinyağı ve unu ilave edin.

Hazırladığınız karışımı bir kaba dökün ve tırnaklarınız ile tırnak etlerinize sürün. Sürdükten sonra ellerinize eldiven geçirmeniz tırnakların iyice emmesi için iyi bir fikir olabilir.Tırnak bakımında zeytinyağı kürünü yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Bu işlemli bir gün durup bir gün yapmanız tırnaklarınızdaki kırılmaların büyük ölçüde önüne geçmesini sağlayacaktır.

vucuduna sürülecek doğal şifa kaynağı zeytinyağı

Tırnak Sararmalarını Gideren Zeytinyağlı Bakım Kürü

Kadınların bakımlı ve güzel görünebilmesinde büyük önem taşıyan tırnaklarda sararmalar birçok kişinin başına gelmiştir. Sigara kullanmak, uzun süre oje kullanımına bağlı olarak tırnağın havasız kalması ve benzeri durumlar sarımtırak tırnak görünümünün ortaya çıkmasını sağlar. Tırnak bakımında zeytinyağı kullanımı ile tırnakları beyazlatma ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamak mümkün olacaktır.

Sararmayı Giderici Zeytinyağı Bakım Kürü Tarifi

Bu bakım kürünün içeriğinde diş macunu, limon suyu ve zeytinyağı kullanılmaktadır. Diş macunu dişlerde yarattığı etki gibi tırnaklarda da beyazlatıcı bir etkiye sahiptir.

Limon suyu ise, tırnaklarda oluşan kırılmalar ve güçsüzlüğü gidermekte oldukça başarılır. Zeytinyağı ise tırnağın nemlendirilmesi ve parlak görünüme kavuşmasını sağlar. Bu bakım küründe kullanılan malzemeler ise;

 • 1 çay kaşığının ucu ile diş macunu
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu,
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Öncelikle malzemeleri karıştırarak, homojen bir kıvama gelmesini sağlamalısınız. Sonrasında, tırnakların üstüne karışımı sürerek eldiven giyin ve karışımı tırnaklarınıza hapsedin.

Tırnak bakımında zeytinyağı kürünü yaklaşık olarak 15-20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu kürü haftada en az 2-3 kere uygulamanız gerekecektir. Düzenli birkaç uygulamada tırnaklarınızın beyazladığını gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz.

Tırnakların Hızla Uzamasını Sağlayan Zeytinyağlı Bakım Kürü

Tüm kadınlar için uzun ve manikürlü tırnaklar göz alıcı güzelliğe sahiptir. Ancak sağlıklı olmayan tırnakların uzaması ise oldukça yavaştır. Bunun yanı sıra oldukça kırılgan olan sağlıksız tırnaklar manikür gibi işlemler yapıldığında çabucak kırılabilirler.

Bu nedenle tırnakların sağlıklı uzaması büyük önem taşımaktadır. Tırnak bakımında zeytinyağı ile yapılan kürler sağlıklı bir şekilde tırnakların uzamasını sağlayarak, tırnaklarınızın estetik bir görünüme ulaşmasını sağlayacaktır.

Tırnağın Hızlı Uzamasını Sağlayacak Zeytinyağı Kürü Tarifi

Bu kürün içerisinde beyaz sirke, hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı bulunmaktadır. Hindistan cevizi yağı onarıcı, beyaz sirke ise hızlı bir şekilde uzaması konusunda oldukça etkili olacaktır. Bu kürün içerisinde bulunan malzemeler;

 • 1 yemek kaşığı beyaz sirke,
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı,
 • 2 yemek kaşığı hindistan cevizi
 • 1 su bardağı ılık su,

Öncelikle suyu ellerinizi yakmayacak şekilde ısıtın. Sonrasında derin bir kaba malzemeleri ve suyu ilave edin. Ellerinizi kabın içerisine koyarak yaklaşık olarak 5-10 dakika bekletin.

Sonrasında ellerinizi bol sabunla yıkayarak beyaz sirkenin kokusunu çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 2 kere uygulamak tırnaklarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

0 Paylaşımlar