Riviera Zeytinyağı

Riviera Zeytinyağı Sofralarımızın en net vazgeçilmezi ve en lezzetlisi olan zeytinyağının tür olarak pek çok farklı türü vardır. Peki, zeytinyağı kullanırken hangi türlerini tercih etmeliyiz?

zeytinyagi-riviera

Sağlık açısından mükemmellik sunabilen ve sofralarımıza gerçekten lezzet katan zeytinyağı, Akdeniz ve Ege bölgemizin en sık kullanılan yağ çeşitlerinden bir tanesidir. Sağlık uzmanlarının zeytinyağı ile alakalı çok çeşitli söylemleri ve doğrulamaları bulunmaktadır. Diğer tüm çeşitlerine rağmen en sağlıklı ve en leziz yağlardan biri olmayı hak eden zeytinyağı bugün ülkemizin ürettiği en nadide ürünlerinden bir tanesidir. Tamamı ile zeytinden üretilen ve herhangi bir kimyasal işlev görmeyen zeytinyağı, çok daha sağlıklı olması sebebi ile ülkemiz ve tüm dünyaca kullanılan bir yağ çeşididir. En önemli yağ asitleri ve doymamış yağ açısından çok daha zengin kabul edildiği için metabolizmamıza ve vücut sağlığımıza kesinlikle çok faydası bulunmaktadır.

zeytinyagi-saglik

Zeytinyağı Sağlıklı mı?

Zeytinyağının pek çok çeşidinin olduğunu söylemiştik ancak zeytinyağı pek çok kategoriye ayrılabilmektedir. Özellikle natürel ve Riviera olmak üzere en çok sevilen yağ çeşidi olmaktadır. Bu iki yağ çeşidi ülkemizin en çok kullandığı yağ türlerinden olması sebebi ile sağlık uzmanları tarafından gerçek manada incelenmeye ve kayda değer olduğunu göstermektedir. İçerik olarak çok çeşitli vitaminleri ve özellikleri barındırması sebebi ile kesinlikle vücudumuza çok fazla kattığı değer bulunmaktadır. Zeytinyağı hormonlarımızın düzenlenmesinden tansiyonumuzun dengelenmesine kadar pek çok faydayı içeriğinde barındırmaktadır. Ayrıca Riviera zeytinyağı çeşitli kalp rahatsızlıklarının önüne geçtiği de kabul edilmektedir.

yesil-zeytin-zeytinyagi

Riviera Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Asitlik derecesi yüksek bulunan rafine zeytinyağından ve sızma zeytinyağından elde edilen zeytinyağı çok çeşitli temizlik evrelerinden geçirilerek elde edilmektedir. İçeriğinde natürel zeytinyağını ana maddelerini de bulunduran zeytinyağı tüm zeytinyağı çeşitlerini içerisinde barındırmaktadır. Aroma ve tat olarak çok daha doygun olan zeytinyağı diğer zeytinyağı türlerine göre çok daha fazla besleyici olabilmektedir. Aroma ve tat olarak zengin olan bu zeytinyağı ayrıca içerdiği vitamin ve besleyicilik açısından çok daha etkili olabilmektedir.

.Bu tür zeytinyağı daha çok salata ve çiğ yemekler üzerinde kullanılmaktadır. Özellikle salatalara kattığı hoş koku ile kendisini sevdirmiştir. En sevilen yağ çeşitleri arasında bulunan Riviera zeytinyağı hafif olması sebebi ile çok sevilmektedir.

66 Paylaşımlar