Ozonlanmış Zeytinyağı

Ozonlanmış zeytinyağı sızma zeytinyağının ozonla birleştirilmiş halidir. Ozonlu zeytinyağının içerisinde zeytinyağı özleri, aktif oksijen ve gaz halindeki ozon bulunur. Kalitesi oldukça yüksek olan ve çeşitli sağlık sorunlarının giderilmesinde kullanılan ozonlu zeytinyağı piyasa üzerinde satışa sunulmaktadır.

Ozonlanmış Zeytinyağı

Ozonlanmış zeytinyağının faydaları genellikle cilt sorunlarının giderilmesinde etkisini göstermektedir.  Ozon ve aktif haldeki oksijenler sayesinde zeytinyağı jel kıvamına gelir. Krem ya da jel şeklinde cilt üzerindeki sorunlarda kolaylıkla kullanılabilir. Çoğu ülkede ozonlanmış olan zeytinyağı masaj kremi olarak da kullanılmaktadır.

Ozonlanmış Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Cilt Yenileyici

İçerisindeki aktif oksijenler sayesine ozonlu zeytinyağı yaşlanma etkilerini en aza indirir. Özellikle çevre kirliliği ve sigara kullanımına bağlı olarak görülen yaşlanma ve cilt kararmalarının etkilerini en aza indirir. Derinin alt kısmındaki kan dolaşımının artmasını sağlayan ozonlanmış zeytinyağı, cildin kendini sürekli yenilemesini sağlayarak cilt lekesi, kırışıklık gibi sorunları da ortadan kaldırır. Günde iki defa, sabah ve akşam olmak üzere cilde uygulanması yeterlidir.

Zeytinyağının Cilde Etkisi İçin Tıklayın!

Ozonlu Zeytinyağı Sivilce ve Akne Giderici

Cildin gözeneklerini temizleyerek sivilce ve akne oluşumunu engelleyen ozonlu zeytinyağının faydaları arasında akne ve sivilce izlerini geçirmek de bulunur. Sabah ve akşamları temizlenmiş olan cilde sivilcelerin bulunduğu kısımlara sürülebilir. Bir hafta gibi bir sürenin sonunda cilt üzerindeki sivilce ve akneler azalarak cildin üzerindeki nem dengesi koruma altına alınacaktır.

Karın ve Topuk Çatlakları

Hamilelik döneminde ve kilo alıp verdikten sonra sık sık yaşanan karın bölgesi çatlakları ve topuklarda oluşan çatlakların giderilmesinde ozonlu zeytinyağı kullanılabilir. Zeytinyağının içerisinde bulunan besleyici özler ve ozonun içerisindeki aktif oksijenler sayesinde cilt yeniden kendini düzenlemeye başlar. Kan dolaşımının artması ile ciltte yenilenme süreci başlayarak çatlak görünümün oluştuğu yerlerde deri kendini onarır. Günde iki kere çatlağın olduğu bölgelere bu yağdan kullanmak oldukça faydalı olacaktır.

Ozonlanmış Zeytinyağı Nemlendirici

Kuru cilt tipine sahip olan kişiler için ideal bir ürün olan ozonla zenginleştirilmiş zeytinyağı cildin alt dokusundan başlayarak bütün katmanları nemlendirir. Ayrıca lazer epilasyon gibi cildi kurutan uygulamalar sonrasında da nemlendirici çeşidi olarak kullanılabilir. Kış mevsiminde de ciltte leke bırakmayan ve soğuk hava şartlarına karşı koruyan bir krem olarak bu yağ tercih edilebilir. Günde bir kere ve lazer epilasyon gibi işlemlerden sonra cilde uygulanabilir.

Saç Bakımı ve Saç Dökülmesi Önleyici

Zeytinyağı saç bakımında oldukça etkili olan ürünlerden biridir. Saçların beslenerek daha sağlıklı olmasını sağlayan zeytinyağı, ozonla birleştiğinde saç dökülmesi ve egzaman gibi sorunları ortadan kaldırabilmektedir. Zeytinyağlı ozon yağı kullanımına devam edilmesi halinde saç derisindeki kepeklenme, deri döküntüleri, saç kıran, bitlenme gibi sorunlarda ortadan kalkacaktır. Her hafta iki kere saç diplerine uygulanması gereken zeytinyağlı ozon yağı saçta 20 dakika kadar bekletilerek durulanmalıdır.

Zeytinyağının Saça Faydası Nedir? Merak Ediyorsan Tıkla!

Pişik ve Mantar Tedavisinde

Ozonlanmış zeytinyağı yetişkinlerde ve bebeklerde oluşan pişik sorununun önlenmesinde de kullanılabilir. Bebeklerde görülen pişik durumunda zeytinyağı koruyucu bir bariyer olacak ve ozon ile aktif oksijen ise pişik görülen kısımlardaki enfeksiyonun ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bebeklerde ve yetişkinlerde görülen mantar enfeksiyonunda hem derinin kaşıntısını giderecek hem de deri üzerindeki mantara neden olan bakterileri önleyecek bir ürün olarak ozon zeytinyağı karışımı kullanılabilir.

Bebek Bakımında Zeytinyağı Detayları İçin Tıklayın!

Ozonlanmış Zeytinyağı Ne İşe Yarar?

  • Cilt üzerinde görülen selülit görüntüsünün giderilmesinde oldukça etkilidir.
  • Uçuk, AFT ve zona gibi durumlarda kullanıldığında yara olan bölgeyi dezenfekte eder.
  • Ağız içerisindeki iltihaplanmaların giderilmesini sağlar.
  • Sivrisinek, arı ve diğer böcek sokmalarında şişen kısmı dezenfekte etmede ve sokmaların etkisini azaltmada kullanılabilir.
  • Genital bölgede görülen enfeksiyonların giderilmesinde tercih edilebilir.
  • Soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi durumların ortadan kaldırılmasında da ozonlanmış zeytinyağı oldukça faydalı bir ürün olacaktır.
  • Mide ülseri, hemoroid, sedef gibi yüzlerce hastalığın tedavisinde bitkisel ve sağlıklı bir ürün olarak zeytinyağlı ozon yağı tercih edilebilir.
0 Paylaşımlar

YORUM YAZIN