Kızıl Zeytin

Kızıl zeytin dünyanın en lezzetli zeytinleri arasına girmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi erken hasat dönemlerinde toplanmak yerine biraz daha ağaç dalında yetişmesini ve kızarmasını beklemektir. Erken hasat dönemi yerine biraz daha bekletilerek hasat edilen zeytinlerin elde edildiğinde damakta mükemmel bir tat bırakıyor olması, sofralarımızı şenlendiriyor olması ve uygun fiyatlı olması sebebi ile ülkemizde en sık tercih edilen zeytin türlerinden bir tanesidir.

kızıl zeytinlerin tadı enfes

Kızıl Zeytin Lezzetli mi?

Bu zeytin lezzetli mi sorusunun en net cevabı evettir. Bu tür zeytinler kesinlikle dünyanın en lezzetli zeytin türlerinden bir tanesidir. Özellikle Ege bölgesinde yetişmekte olan kızıl zeytinin çok zorlu bir yetiştirme süreci vardır. Ancak buna rağmen bu tarzda olan cins zeytinler çok uygun fiyatları ile bizleri şaşırtmaktadır. Zeytin meyvesine dışarıdan herhangi bir kimyasal müdahale olmaması, işlemlerin tamamının organik olması tat, koku ve içerdiği vitaminler bakımından zengin olmasını ancak buna rağmen fiyat konusunda gayet uygun miktarlar da olmasına olanak sağlamaktadır.

siyah kızıl gemlik zeytinleri

Bu cins te olan zeytinin her ne kadar zorlu bir üretim süreci olsa da Türkiye’de sadece %3’lük bir kısmın ürettiğini belirtmeliyiz. Aynı mevsimlerde yetişen diğer zeytinlerin çok hızlı bir şekilde toplanarak tüketime hazır hale getirilme süreci vardır. Ancak kızıl zeytin bir nebze daha fazla bekletilmektedir. Bunun en temel sebepleri her ne kadar zeytinin kızıllaşması olsa da bu zeytin modeli biraz daha soğuk mevsimi sevdiği için biraz daha soğuk görmesini beklemektir. Evet, bu zeytin ağaç dalında iken biraz daha soğuk havaları sevmektedir. O yüzden gece çok daha fazla lezzetli hale gelmekte ve kendisini çok daha sağlıklı bir şekilde beslemektedir.

Bu türde olan Kızıl zeytinlerden Satın Almak isteyenlere

Sofralarımızın kraliçesi olarak nitelendirebileceğimiz kızıl zeytinleri satın almanın en kolay yolu web sitemizi takip etmek olacaktır. Sofralarımızın en lezzetli ürünlerinden bir tanesi olan kızıl zeytin siz değerli müşterilerimizin damak lezzetlerine en kaliteli şekilde hizmet verebilmek adına son derece titizlikle üretilmektedir. Eğer kızıl zeytin satın almak gibi bir düşünceniz var ise mutlaka ürünlerimizi denemeli ve düzenli bir şekilde tercih etmelisiniz.

0 Paylaşımlar