Halhali Zeytini Nedir?

Halhali zeytini nedir konusundaki makalemiz.

Çeşidi Hatay ilimizin en özel ürünlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatay ilimizin en özel bahçelerinden özenle ve titizlikle toplanarak tamamı ile katkısız bir halde sofralarımıza kadar gelen zeytinin hem ülkemize kattığı değer hem sofralarımıza kattığı lezzet tartışılacak bir konu değildir.

Hatay ve yöresinde yüzlerce yıllık ağaçlardan toplanan minik minik lezzet harikaları iri ve etli zeytinlerden oluşur. Diğer zeytinlere göre biraz daha uğraş gerektiren ancak tamamı ile lezzet köpüren bir zeytin çeşididir. Hadi gelin hep beraber Halhali zeytini nedir? Halhali zeytin nasıl yapılır? İçeriğimizi inceleyelim:

Halhali Zeytini Nedir? nasıl sofralarımıza gelir

Halhali Zeytini Nedir ve Nasıl Yapılır?

Halhali zeytini Hatay ilimizin en özel meyvelerinden bir tanesidir. Ve tamamen doğal oluşum ile sofralarımıza kadar gelmektedir. Ancak doğal oluşumdan bahsederken bir nebze ayrı tutmamız gereken uygulama vardır. Halhali zeytinleri ahşap tokmaklarla beraber ezilerek ve kırılarak sofralarımıza kadar gelmektedir. Fabrikasyon zeytinlerin aksine çok daha lezzetli ve ihtişamlı görünen Halhali zeytinleri, tamamen doğanın bizlere sunduğu büyük bir armağan olarak karşımıza çıkmaktadır.

kekikli zeytinyağlı halhali kırık zeytinleri Halhali Zeytini Nedir?

Ahşap tokmaklar sayesinde kırılan Halhali zeytini, herhangi bir kimyasal uygulamaya maruz kalmadan sofralarımıza kadar geldiği ve ahşap tokmaklar ile kırılma esnasında kavanozuna bıraktığı kendi suları ile lezzetlenen ve yağlarını dışarı akıtarak yüzey kısmın yağlanmasına olanak sağlanır.

Doğal yağlarını dışarı akıtan Halhali zeytini, kavanozda birikerek hem Halhali zeytinlerinin yüzeyini lezzetlendirmektedir. Hem de dışarı aktığı için içerisindeki bulunan acı tadın dışarı çıkmasına olanak sağlamaktadır. Halhali zeytinin insan vücuduna faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar çoktur. Eğer daha önce Halhali zeytini tüketmediyseniz mutlaka denemenizi öneririz. Halhali zeytinleri hasat döneminde toplandıktan sonra 100 kilosu için en az 2 günlük uğraş sonucunda üretilmektedir.

Hatayın meşhur halhali mükemmel lezzetli zeytinleri

Halhali Zeytini ve Fiyatları

Bu denli zorlu bir süreç sayesinde sofralarımıza kadar gelmeyi başarmış olan Halhali zeytini aynı zamanda ülkemizin en uygun fiyatlardan satılan zeytin çeşitlerinden bir tanesidir. Web sitemizden hızlı bir şekilde Halhali zeytini fiyatları menüsünü inceleyebilir ve ihtiyacınız kadar olan Halhali zeytinini hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz. Bilmeniz gereken en temel kural ise, Halhali zeytini insan sağlığına fayda sağlayan en nadir zeytin çeşitlerinden bir tanesidir.

0 Paylaşımlar