Gemlik Zeytin Sipariş

Gemlik Zeytin Sipariş konusunda şöyle bilgiler verebiliriz; Sadece zeytinyağı üretimi ile dahi ülkemizin iç ekonomisine büyük katkılar sağlayan zeytinyağı ayrıca sofralarımızın da vazgeçilmez lezzetlerinden bir tanesi olmayı başarmıştır.

Zeytinyağı üretimi konusunda neredeyse birinci sırada olan ülkemizi gerçek manada şahlandırmış ve sofralara lezzet katmıştır. Gemlik zeytin sipariş ve üretim konusunda büyük değere sahip olan çiftçilerimizin ne tür zorluklar çektiğinden bahsetmek istiyoruz.

Çiftçiler, Gemlik zeytini üretimi konusunda gerçekten ağır sıkıntılar çekebilmekte ve sipariş üzerine gelen Gemlik zeytininden zeytinyağı üretimi konusunda dayanılmaz sorunlarla karşılaşa bilirler.

Gemlik Zeytini Nasıl Yetiştirilir?

Piyasaya henüz çıkarılmamış, henüz beklemede olan, henüz dalından toplanmamış ve belirli aşamaları hala geçmemiş olan zeytinlerin pek çok açıdan hikayeleri vardır. İnsanlar, zeytinin nasıl yetiştiğinden gerçekten bir haber yaşamakta ama bu doğal sürecin bir parçası. Gemlik zeytin sipariş odaklı üretimi ülkemizin Marmara ve Edremit bölgelerinde yaygın bir üretim aktivitesi olarak bilinmektedir. Özellikle Gemlik zeytini sadece sipariş üzerine yetişen tek meyve çeşididir.

gemlik-zeytinyagi-zeytini

Gemlik Zeytin Sipariş İşlemleri Nasıl Olur ?

Tüketicilerin pek çoğu ve özellikle toptancılar, bu meyveyi sadece sipariş üzerine almaktadır. Örneğin yıl içerisinde toptancı 100 ton ağırlığında zeytini ve 10 ton ağırlığında zeytinyağı isteyebilir. Bu doğal sürecin bir parçasıdır.

Çünkü Gemlik zeytini üretimi konusu gerçekten ağır problemler oluşturabiliyor. Bu problemleri aşmanın en güzel yolu ise makinelerle değil el ile üretim ve hasat etmektir.

Ancak el ile hasat sürecinin ne kadar yavaş olduğu gözden kaçmamalıdır. El ile hasat edilen zeytinlerin günlük üretim hacmi 100 kilogram kadar bir ağırlığı bulmaktadır. Oysaki makine ile üretim yapılan herhangi bir ürünün günlük üretim kapasitesi 5 ton ağırlığını bulabilir.

Gemlik zeytin sipariş yetişmesi konusunda en büyük sıkıntılardan sadece bir tanesi üretim konusudur. Zeytin el ile toplandığında gecikmeler oluyor, makine ile toplandığında ise eziliyor ve tüketilemez hale gelebiliyor. Peki, bu durum nasıl çözümlenecek?

Çiftçiler bu durumu çözebilmek için daha fazla hasat personeli çalıştırmaya başlamış bu da maliyeti olduğundan çok daha fazla şişirmiştir. Bir hasat toplama personelinin bugün maaşı, sigortası, yemeği gibi en asgari ihtiyaçlarını dahi karşılamak 5.000 TL değerini bulabilmektedir.

Mutfağımıza büyük lezzetler getiren, damak tadımızı yeniden şekillendiren bu mucizevi meyvenin üretimi konusunda çekilen sıkıntıların bir son bulacağı düşünülmektedir.

gemlik-zeytin-agaci-cicegi

Gemlik Zeytini Hasadı Nasıl Yapılır?

Gemlik zeytin sipariş yetişmesi konusunda bir Türk makine mühendisi çok güzel bir buluş gerçekleştirmiş. Ürettiği makine bir el, kol ve uzayan kısalan yapıya sahip. Bu makine zeytini kendisi tespit edebiliyor ve dalından nazik bir şekilde koparabiliyor.

Akıllı yapay zekâ ile çalışan bu makinenin üretimi ve satılması için istenen fiyatı ise çok ağır. Ama çiftçilerin bu makineye ihtiyacı var. Nedeni ise, tek seferlik harcama ile makinenin ömrünün sonuna kadar değerli hasat elde edilecek. Daha fazla personel çalıştırmak yerine bir makine çalışacak ve diğer tüm masraflar ödenmeden çiftçinin cebinde kalacak.

Gemlik zeytin sipariş etme konusunda tereddütleriniz varsa artık düşünmenizi gerektiren bir durum yok. Şirketimiz bu konuda da gerekli atılımları gerçekleştirmiş ve bu makineyi bünyesine katabilmiştir.

Bugün 1 ton üretim ile ülkemizin tüm Gemlik zeytini ihtiyacını karşılayabilir hale geldik. Bu makineler, en az insanlar kadar hassas bir şekilde Gemlik zeytinini topluyor ve sofralarımıza kadar sunmamıza yardımcı oluyor.

İnsanlardan daha hızlı çalışarak daha narin bir toplama usulü kullanarak bize hizmet eden bu makine tamamı ile Türk mühendis tarafından üretilmiş ve arza sunulmuştur.

Artık Gemlik zeytin sipariş konusu ciddi bir sıkıntı olmaktan çıkmış ve ihtiyaçlar doğru karşılanmaya başlanmıştır.

0 Paylaşımlar