Gemlik Zeytin Fiyatları

Gemlik Zeytin Fiyatları Kızıl dönemlerinde ve siyah dönemlerinde hasat edilebilmekte olan zeytinlerin gıda mevzuatlarımıza uygun bir şekilde bidonlarda saklanması ve satılması bizim gibi işletmelerin yapabileceği bir şeydir. En nihayetinde Gemlik zeytini saklanması açısından zor ve zahmetli bir meyvedir. Saklanması zor olması sebebiyle Gemlik zeytini fiyatları bir hayli bütçeyi zorlamaktadır. Ancak toptan bir şekilde üretimi ve stok yapılması fiyatların bir nebze olsun yumuşamasına olanak sağlamaktadır. Gemlik zeytin saklama esnasında, arasına sadece kuru tuz eklemesi yapılır ve içine tamamen serpiştirilir. Ardından ağzı sıkıca kapatılır ve raflardaki yerini alır. Bunun en temel sebebi, kendini koruması ve bayatlamamasıdır. Böylelikle siz otuz gün beklemiş dahi olsa satın aldığınızda ilk günkü hali ile tüketirsiniz.

gemlik-zeytin-hali

Gemlik Zeytin Nasıl Üretilir?

Tuz ile birleşen zeytinin acı suyunu dışarı çıkarması ile birlikte daha da tatlanan Gemlik zeytini fiyatları piyasa fiyatları ile rekabete girebilir duruma gelmektedir. Homojen olarak tadını koruyan ve acısını dışarıya çıkartan zeytinin bidonlar halinde saklanması sebebiyle en doğal haliyle en az yüz seksen gün kadar tazeliğini koruyabildiği görülmüştür. Bidon içerisinde su olmadığı için görüntüsü neredeyse kıvırcık hale gelmektedir. Kıvırcık görünümüne gelen zeytinin yağ ve sirke karışımı ile beraber harmanlanması onun daha da tatlanmasına olanak sağlayacağı için Gemlik zeytini fiyatları konusunda ciddi sıkıntılar yaşanabilmektedir. Ancak firmamız kesinlikle bu tarz fiyat politikalarını desteklememektedir. Yağ ve sirke karışımı ile harmanlanan zeytinleri kapağını açtıktan sonra muhakkak buzdolabında saklanmalı ve ambalaj tabanında biriken sirkeli karışımı sık sık ters çevirerek zeytin ile harmanlamanız gerekmektedir.

gemlik-zeytini-hasat-donemi

Ters çevirerek birbirine karışan zeytin ve doğal su, tadın tekrar yerine gelmesini ve zeytin yüzeyinin daha sağlıklı kalmasını sağlamaktadır. Zeytin toplandıktan kısa bir süre sonra kaya tuzu ile tatlandırılır, bu sayede aromasını suyuna aktarabilmesi sağlanır. Aroma suya aktarıldığı zaman zeytine ayrı bir tat vermektedir. Tuz oranlarının oldukça düşük olmasının sebebi yağ kullanılmasıyla ambalajlanmasıdır. Yağ, zeytin içerisindeki tuz oranını emerek neredeyse sıfıra yakın hale getirmektedir. Tuzlu katlama yapılmasından ötürü Gemlik sele zeytinlere göre çok daha fazla buruşuk ve kıvırcık halde durabilir. Gemlik zeytin fiyatları konusunu biraz da bu durum artırabilir. Tane iriliğine göre fiyat belirlendiği de ayrıca görülebilir. Ancak tanenin büyük olması sadece tüketme esnasında keyif verir, lezzet açısından herhangi bir iddiası olamaz.

Gemlik Zeytin Fiyatları Nelerdir?

Gemlik zeytin fiyatları konusuna gelecek olursak firmaların bu konu ile alakalı acımasız politikaları vardır. Ancak size müthiş imkanlar sağlayan firmamız ile çalışarak kendinizi çok daha güvende hissedebilirsiniz. Ortalama fiyatlardan satın aldığınız her Gemlik zeytinini mutlaka serin bir yerde saklamanız gerekmektedir. Mümkün ise mutlaka buzdolabında saklamalısınız. Kapağı açılmamış bütün ambalajların en serin yerde saklanarak muhafaza edilmesi önemle rica olunur. Eğer ambalajı açtıysanız, zeytininizi mutlaka hızlı bir şekilde tüketin. Çünkü kapağı açıp kapattıkça ambalaj içerisine giren havanın zeytin ile temas etmesinden ötürü çeşitli bozulmalar görülebilir. Bu tür bozulmaları önlemenin en temiz yolu hızlı tüketmek ve soğuk yerde saklamaktır.

Eğer kahvaltı tabağı kullanıyorsanız ve sürekli buradan tüketiyorsanız sadece günlük tüketebileceğiniz kadar çıkartın. Ayrıca ambalajı soğuk yerde sakladığınızdan emin olun. Ayrıca tane yüzeyindeki yağların zamanla ambalaj tabağına doğru süzüldüğünü göreceksiniz. Bu durum zeytin üzerindeki lezzetin akmasına sebep olur. Bunu önlemek için sık sık ambalajı ters – düz yaparak yağın tekrar zeytin yüzeyine karışmasına olanak sağlayın.

0 Paylaşımlar