Erken Hasat Zeytinyağı

Erken hasat zeytinyağı ekim ile kasım ayları arasında yeşil halde ve asit oksidasyon oranları düşük olan zeytinlerden üretilmektedir. Olgun hasat zeytinine oranla daha az ama çok daha kaliteli bir yap elde edilmektedir. Meyvemsi, baskı ve kokusu taze zeytinyağları arasında bulunmaktadır. Klorofil çok fazla miktarda içermesinden dolayı ışık görmemesi gerekmektedir. Böylelikle daha fazla dayanabileceğini söyleyebiliriz.

Bu Yöntem Zeytinyağı Nasıl Üretilir?

Ağaçlarda bulunan genç zeytinler silkilerek ya da sopalarla dövülerek yere düşürmesi sağlanmaktadır. Bu dönemde toplanmakta olan zeytinler, olgun hasat dönemi zeytinlerinden daha az oranla yağ çıktığı bilinmektedir.

zeytinyagi-gemlik

Bu yöntem ile zeytinyağı nasıl üretilir? sorusunun cevabı olarak toplandıktan sonra zedelenmemesi için kasalara koyularak sıkıma götürülmektedir. Zeytinlerin 4 saat içerisinde yağa dönüştürülmesi gerekmektedir. Böylelikle daha kaliteli bir zeytinyağı üretimi gerçekleştirilmektedir.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Zeytinyağı üretimlerinin en çok kullanılan yöntemleri arasında daha fazla yağ elde etmek amacıyla zeytin hamurunu 38 dereceye kadar ısıtıldığı söylenmektedir. Isıtma işlemini yağ içerisinde bulunan pek çok faydalı vitamin ve minarelerin ölmesine sebebiyet vererek çok fazla sağlığımız açısından faydası bulunmayacağı anlamına gelmektedir. Soğuk sıkım tekniği sayesinde en fazla 27 derece ısıtılması gerekmektedir. Böylelikle mekanik yöntemler ile sıkımı gerçekleşmektedir. Böylelikle da az ve daha sağlıklı olmasıyla birlikte kaliteli zeytinyağı elde edilmektedir. Aynı zamanda hasat zeytinyağı 4 saat içerisinde yağa dönüştürülmesiyle birlikte kaliteli ve organik zeytinyağı elde etmenin fırsatını yakalayabilirsiniz.

erken-hasat

Zeytinyağı Fiyatları

Erken hasat zeytinyağı fiyatları çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Adresimiz üzerinden birbirinden farklı zeytinyağı seçeneklerini bulabilirsiniz. Hepsi birbirinden kaliteli ve güvenilir olan hasat zeytinyağı fiyatları sizlerin tercihlerine göre değişkenlik gösterecektir.

Zeytinyağı siparişlerini adresimiz üzerinden verebilir ve olağan üstü lezzetler oluşturmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Zeytinyağı yemeklerinize ve salatalarınıza lezzet verecek en önemli besinler arasında yer almaktadır. Ayrıca en önemli ve en zengin besin kaynakları arasında bulunur. Bu yöntem ile yapılan zeytinyağı ile sağlığınızı koruma altına alabilir ve cildinizde bulunan ölü deriler tazelenerek yenilenmesini sağlamaktadır.

Kaliteli Zeytinyağı sipariş vermek için aşşağıdaki bannera tıklayabilirsiniz.

zeytinyagi
0 Paylaşımlar