En İyi Gemlik Zeytin Markası

En İyi Gemlik Zeytin Markası Ülkemizin vazgeçilmez değeri olarak görülen Gemlik zeytini, çiftçimize inanılmaz değerli gelir kaynağı sunabilmektedir. İnsanlar bu özel meyveyi özenle yetiştirmekte ve sofralarımıza kadar sunmaktadır. Kahvaltıların vazgeçilmez öğünü olarak kullanılan zeytinlerin nasıl yetiştiğini ve en iyi Gemlik zeytini markası araması yapan kullanıcılarımızı bilgilendirmek ve zeytin hakkında bilinçlendirmek için oluşturulmuş bu içeriğimizi daha detaylı inceleyelim.

Sadece saf hali ile değil makinelerle dahi yapılanarak tekrar tekrar soframızı şenlendiren zeytinin arka planda büyük bir macerası vardır. İnsanlar, zeytin tüketirken sadece lezzetine odaklanır ve arka planda nasıl bir süreç işlediğini bilmezler. Oysaki zeytinin arka planda büyük bir macerası vardır. Yetiştiricilikten tutun da soframıza gelinceye kadar büyük işlemler geçirir ve en son lezzet olarak karşımıza gelirler. Bunu açıklamanın pek çok yolu vardır ama en önemlisi doğru olan bilgiyi ve saf olan halini anlatmak gerekir. En iyi Gemlik zeytini markası konusu büyük bir detaydır ve sofranızı nasıl şenlendirdiğini bilmeniz gerekir. O halde hemen aşağıdaki makalemizi inceleyelim.

zeytin cicegi nasıl olur

Gemlik Zeytin Güvenli mi?

Gemlik zeytinleri, günümüzün en önemli zeytin çeşitlerinden sadece bir tanesidir. Ülkemizin yetiştirdiği zeytin çeşitlerinden sadece birisidir ve çok fazla sayıda alternatifi vardır. Ancak Gemlik zeytini farklı detayları siz son kullanıcılarına sunmaktadır. Ülkemizin içerisinde bulunduğu iklim koşulları ve diğer şartları Gemlik zeytini üretiminde çiftçimizi her ne kadar zorluyor olsa da çiftçilerimiz bu zorluğa göğüs gererek bu değerli zeytinin üretimini sürdürmektedir. Çok kullanışlı bir yapıya sahip olan bu değerli zeytin türü, ülkemiz içerisinde onu bulmamıza ve kullanmamıza hatta hayran kalmamıza sebebiyet verebiliyor. Üretim anlamında gerçek manada her yıl piyasaya sürülen sahte Gemlik zeytinleri insanların duyguları ile oynamaktadır.


İnsanların gerçek Gemlik zeytini tüketmek konusunda duygularını sabote etmektedir. Oysaki gerçek Gemlik zeytini kendisini bir bakışta dahi belli eder. Sadece kahvaltı ve öğle yemeği masalarımızı şenlendiren Gemlik zeytini, salatalar ve ara öğünlerimiz de şenlendiren kutlu bir misafir gibidir. İnsanlar bu zeytinleri sadece kahvaltı, salata ve ara öğünlerine değil çeşitli lezzetlere de katmaktadır. Pizza tüketimi konusunda önemli yeri olan ülkemizin Pizza ustaları, Gemlik zeytinlerini pizzaların içerisine de yerleştirmiştir. Sadece pizza da değil, biz bu zeytinlerin içerisindeki yağı öğütüp zeytinyağı olarak da kullanmaktayız.

zeytin toplama nasıl yapılır

Bu bölgede Zeytin Nasıl Üretilir? Nasıl toplanır?

Gemlik zeytini, ağaçta yetişirken gerçekten kızıl ve sadece siyah renklerinde iken insan eli yardımı ile toplanmaktadır. Zeytini toplama esnasında eğer makine yardımı kullanılır ise bu zeytinler ezilir ve hiçbir anlamı kalmaz. İşte tam olarak bu yüzden sadece el yardımı ile toplanan zeytinler önce üretim aşamasına geçirilir. Üretim aşamasında zeytinlerin önce fazlalık olarak adlandırılan yağlarından arındırılır. Bu fazlalık yağlar, tüketildiğinde gerçekten acı bir tat bırakacaktır hem bu yüzden arındırılır hem de zeytinyağı üretimi gerçekleşebilmesi için arındırılır.

Fazlalık olan yağın arındırıldığı andan itibaren zeytin üzerinde büyük değişimler başlar. Bu değişimler doğal süreç olarak adlandırılır ki bu olmazsa bugünün zeytini tüketemeyiz. Önce küçük ambalajlar içerisine yerleştirilen zeytinlerin son olarak içerisinde kalan yağlarını boşaltması beklenir. Son yağlarını da boşaltan zeytinin içerisine belirlenen miktarlar da kuru tuz serpilir. Bu tuz hem doğallığını korur hem de onun çok daha sağlıklı olmasına olanak sağlar. Kıvırcık ve Serpme gibi görünümü kazanan zeytin yeni ambalajlarına doldurulur ve saklamaya hazır hale getirildikten sonra ülkemizin her bir köşesine dağıtılır. İnsanlar, sofralarında Gemlik zeytini tüketebilsin ve değerli olan zeytinimizin hızlı bir şekilde döngüye girebilmesi için.

0 Paylaşımlar

1 YORUM

  1. Avatar
    Betül kuru

    Tabiki tartışmasız gemlik özbağ zeytin
    Tek geçerim

YORUM YAZIN