Corona Virüsüne Karşı Bağışıklık Güçlendirme

Dünya genelinde salgın bir hastalık olarak görülen Corona virüs artık Türkiye’de! İlk resmi hastanın kayıtlara geçmesinin ardından Türkiye, corona virüsten korunmak için çeşitli önlemler almaya başladı. Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi ve kişisel bakıma özen gösterilmesi corona virüsüne karşı bağışıklık güçlendirme için en etkili yöntem.

Corona Virüsüne Karşı Bağışıklık Güçlendirme

Corona virüsten korunmak için zeytinyağı kullanımı da son zamanlarda birçok uzmanın dile getirdiği yöntemler arasında yer alıyor. Elleri çok sık yıkamak, dezenfektan ve kolonya kullanmak gibi önlemlerin yanı sıra corona virüsten korunmak için zeytinyağı tüketimini de artırmak gerekiyor.

Sağlıklı olan her şey tatsız algısı zeytinyağının eşsiz kokusu ve lezzeti ile yıkılan bir tabu. Çok uzun yıllardan bu yana diyetlerden sağlıklı beslenmeye kadar birçok konuda ön plana çıkan zeytinyağı, şimdi bağışıklığı kuvvetlendirmek için gündemde. Zeytinyağı yemeklerde, salatalarda kullanılabildiği gibi direk içilerek veya kahvaltı sofralarında sıcacık ekmeğe eşlik ederek de tüketilebilir. Corona covid-19 virüsten korunmak için zeytinyağı tüketirken hakiki sızma zeytinyağı tercih etmek çok önemli.

Corona Virüsüne Karşı Bağışıklık Güçlendirme de Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Corona covid-19 virüs salgını birçok kişiyi tedirgin ediyor. Dünya geneline bakıldığında bu hastalıktan ölen kişilerin gündeme gelmesi, kişilerin endişelerini de çoğaltıyor. Hastalıktan korkarak yaşamak çözüm değil. Bu nedenle kişisel önlemlerin alınması, salgına yakalanmamak için dikkat edilmesi gereken bir konu. Corona virüsten korkarak yaşamak yerine gerekli önlemleri alarak günlük yaşamımıza devam etmemiz gerekiyor.

Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Uzmanların açıkladığı gibi toplu alanlardan vakit geçirmekten kaçınmak, maske kullanmak, el ve burun içi hijyenine dikkat etmek alınabilecek en bilindik önlemler. Birçok kişi kişisel bakımına dikkat ettiği gibi evlerinde ve ofislerinde kolonya, sirke ile temizlik yapmaya da dikkat ediyor. Corona virüsten korunurken antibakteriyel ürünler, dezenfektanlar ile birlikte doğal ürünler ile önlem almak da fazla kimyasala maruz kalmak istemeyenlerin ilk tercihi. Temizlik kurallarının yanı sıra salgına karşı önlem almada bağışıklığın kuvvetlendirilmesi de çok önemli. Bu durumda ilk akla gelen ise zeytinyağı!

Zeytinyağı tüketimi, vücudunuza sağlıklı yağ alımı için gerekli. Cilt hastalıklarının tedavisinde de zeytinyağının kullanıldığı bilinir. Bu sağlıklı yağ ile tüm dünyayı kırıp geçiren corona virüsten korunabilirsiniz. Kahvaltılarda baharatlar ile lezzetlendirerek ister ekmek banın, isterseniz öğlen salatalarınızda lezzetli sos olarak zeytinyağı kullanın. Akşam yemeklerinizde birbirinden lezzetli ve sağlıklı sebze yemekleri hazırlamak için de zeytinyağı tüketimini tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağı içine çörek otu atın ve serin bir yerde bekletin, sarımsak soğanı eksik etmeyin. Tamam bunlar engel değil ama en güçlü bağışıklık güçlendiricilerdir

Zeytinyağı ve Limon Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir

Bu muhteşem formül ile vucudunuza mükemmel bir detosk yapmış olursunuz. Bu muhteşem tarif, en önemli detoks organlarımız olan karaciğer ve böbreğinize çok iyi gelmektedir.

Zeytinyağı ve Limon Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir

Bir çorba kaşığı kadar hakiki zeytinyağı ve bir kaşık limon suyunu bir bardak su ile karıştırarak aç karnına, birkaç bardak su içtikten sonra için. Bu özel karışım, karaciğerlerinize mükemmel bir etki yaparak harekete geçirecektir. En önemlisi her gün zeytinyağı ve limon içmek, böbrek taşlarının oluşumunu engellediği görülmektedir.

13 Paylaşımlar