Biberli Yeşil Zeytin

Biberli yeşil Zeytin kahvaltı masalarının olmazsa olmazları arasında yerini almaktadır.

Harika lezzeti ile besin değeri sayesinde kahvaltı masalarının vazgeçilmezi olarak tercih edilmektedir. Yeşil zeytin çeşitlerinin besin değerinin yüksek olduğu herkes tarafından bilinen en önemli özellikleri arasında yeri almaktadır. Uzmanlar da bu konuda insanları bu zeytinden yemeye yönlendirmektedir. Biberli yeşil zeytin faydaları arasında göz sağlığı ve kalp sağlığı için önemi bulunmaktadır.

Yapımı zor işlemlerden geçmesinden dolayı hazır satılan zeytin çeşitlerini satın almanız çok daha mantıklı seçenekler arasında yer almaktadır. Çünkü bu zeytin türünün yapımında çekirdek çıkarma süreci makineler doğrultusunda yapılmasından dolayı evde yapılması daha zor bir hal almaktadır. Biberli zeytin tadı ve doğal bir üretimi gerçekleşmesinden dolayı olağanüstü hoş bir lezzeti bulunmaktadır. Bu zeytin çeşidi sadece kahvaltılar da değil salatalar da dahi kullanıma uygundur. Biberli zeytin denildiğinde akıllara ege ve Akdeniz bölgesi gelmektedir. Böylelikle doğal ve lezzetli olmasıyla kahvaltılarımızın ya da atıştırmalıklarımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Biberli Zeytin nasıl yapılır

Biberli Yeşil Zeytin Nasıl yapılır?

Biberli yeşil zeytin yapımı için öncelikle fermantasyon işleminin gerçekleşmesi önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Zeytin ağaçlarından zeytinler toplanarak kasalar ile fermantasyon yapılacak yere götürülmesi gerekir. Fermantasyon işlemi, kaya tuzu, limon, su gibi malzemeler ile oluşmaktadır. Bu malzemeler sayesinde tatlandırma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlem yaklaşık 10 ila 15 gün arasında gerçekleşmektedir. Bu sürecin tamamlanmasıyla birlikte tat kendisine gelmektedir. Böylelikle müdahale etme fırsatını bulabilirsiniz.

Biberli zeytinin oluşum süreci ve yapılması gerekenler.

  • Öncelikle tadına gelen zeytinlerin çekirdeklerinin çıkarılması gerekmektedir. Bu işlem özel makineler aracılığıyla yapılmaktadır. El değmeden yapılan bu işlem sonrasında zeytinlerin içerisine biber konulması gerekmektedir.
  • Biberin belirli ölçüler doğrultusunda yapılması önemli unsurlar arasında yerini almaktadır. Zeytini biber ile şişir memeye özen göstermeniz gerekmektedir. Ölçüleri ayarladıktan sonra makine sayesinde biberlerin yerine yerleşmesi sağlanmaktadır.
  • Biberli zeytin bu şekilde yapılmasıyla birlikte kavanozlara doldurulmaktadır. Böylelikle satışa sunularak sizlerin evlerinde yerini almaktadır.
  • Hem görüntüsü hem de lezzetiyle öne çıkan bu zeytini kahvaltılarınız ya da salatalarınızda kullanma fırsatını yakalayabilirsiniz.
0 Paylaşımlar