Aç Karnına Zeytinyağı

Aç karnına zeytinyağı içmek son zamanlarda karşımıza çıkan önerilerden biri oluyor. Aslen zeytinyağlı yemeklerin asıl lezzet kaynağı olan zeytinyağı, doğa tarafından bize gönderilen mucizelerden biri diyebiliriz. Salatalarda, sofralarda, yemeklerde, mezelerde ve aklınıza gelebilecek her yiyecek çeşidine lezzet katıyor.

Aç Karna Zeytinyağı

Topraklarımızda yetişen zeytinin incelikle toplanarak işlenmesi üzerine yemek sofralarımıza gelen zeytinyağı faydalı mı? Zeytinyağı içilir mi? sabahları aç karna zeytinyağı içilir mi? bu soruların cevabınız yazımızın devamında bulabileceksiniz.

İnsan vücudunun ihtiyaçları arasında yer alan zeytinyağı, sağlık problemlerini önlemek için bir mucize değerinde. İçeriğinde bulunan yağ asitleri ve vitamin açısından zengin olan zeytinyağının içilebileceğini biliyor musunuz?

Hatta sabahları kalkınca aç karnına zeytinyağı içmek o kadar faydalı ki…..

Aç Karnına Zeytinyağı İçmek Kanseri Önlüyor!

Kalın bağırsaklarında problemi olan insanlar ilerleyen zamanlarda kolon kanserine yakalanabiliyor. Kalın bağırsaklarda çıkan problemleri önlemek için sabahları kalkınca aç karna zeytinyağı içebilir. Çünkü zeytinyağının içeriğinde fenolik bileşenler mevcut bulunuyor. oleik asitle bir araya gelen bu bileşenler kontrolsüz olarak büyüyüp dağılan kanser hücrelerini önleyerek kolon (bağırsak) kanserini önler. Oleik asit kalın bağırsak kanserini tetikleyen etmenlerdendir. Safra asitlerinin azalmasını sağlayarak mukoz dokunun bozulmasına neden olabilir.

Aç Karnına Zeytinyağı İçerek Vücut Bakımı

Zeytinyağı içmek tırnak bakımı yapmanıza, vücut parlaklığını artırmanıza, saçların onarılarak sağlıklı uzamasına, nemli ve yumuşak bir vücut yapısının temellerini sağlar. Kozmetik marketlerden aldığımız birçok ürünün içeriğinde zeytinyağı bulunsa da doğal yollarla vücut bakımınızı zeytinyağı içerek sağlayabilirsiniz.

Aç Karna Zeytinyağı İçerek Vücut Bakımı

Zeytinyağı Karaciğeri Temizler

Karaciğerin işlevi iç organlarımızın temizliğini sağlamaktır. Tabi zaman zaman kendine de bakması gerekir. Karaciğer bu konuda zeytin yağına ihtiyaç duyar. Özellikle bir bardağa 2 yemek kaşığı zeytinyağı koyun ve üzerine yarım limonu sıkarak için karaciğerinizin temizlenmesinde oldukça etkilidir.

Zeytinyağı İçmek Bağışıklığı Güçlendirir

Zeytinyağı içeriğinde yer alan yağ asitleri bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlarken farklı fonksiyonlarında devreye girerek görev yapmasına katkı sağlar. Hatta doğuştan gelen bağışıklık problemlerinin önüne geçmede önemli rol oynar.

Aç Karnına Zeytinyağı İçmek Kalp Hastalıklarına İyi Gelir

Zeytinyağı E vitamini ve selenyum içerir. Damar sertleşmelerine ve kalp krizini önlemede etkili olan zeytinyağı, doğal kalp damar ilacıdır. İçerisinde K vitamini de bulunan zeytinyağı, kalp çeperleri ve kalp dokusunu korur.

Kalp Hastalıklarına İyi Gelir

Vücuttaki İltihaplanmaları Geçirir

Vücudunuzda iltihap varsa zeytinyağı içerek bunun önüne geçebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre 3 kaşık zeytinyağı 1 kutu ilaca denk gelip, faydalı şekilde tedavi etmeye yardımcı oluyor. Üstelik kimyasal değil doğal bir şekilde.

Kötü Huylu Kolesterolü Düşürür, Kan Şekerini Dengeler

Kötü huylu kolesterol damara çökerek damarda hasar oluşmasına neden olur. Zeytinyağı ise bu damarın düzelmesini ve farklı kolesterolerin dengede tutulmasını sağlar. Yani sabahları aç karnına zeytinyağı içerseniz kötü huylu kolesterolünü düşüyor ve damar sağlığını korumaya yardımcı olan iyi kolesterolünde iyileşmesine yardımcı olarak sizi iyileştiriyor. Buna yardımcı etmen içeriğinde bulunan oleik asittir.

Beyin Sağlığını Korur

Zeytinyağı Alzheimer hastalığını önlemede ve iyileştirmede etkendir. Depresyon riskini azaltan zeytinyağı aynı zamanda beyinde ki belleği kuvvetlendirir. Bilim insanlarının açıklamalarına göre içeriğinde bulunan polifenol sayesinde doğal antioksidanlar alıyoruz.

Göğüs Sarkmalarını ve Büyümesini Önler

Antioksidan ve yağ açısından zengin olan zeytinyağı birçok kadının doğal problemlerinden biri olan göğüs sarkmalarını, büyümelerini önlemede etkendir.

Cilt renginde oluşan ton farklılıklarını önlüyor.

Zeytinyağı ile yapılan masajlar kan akışının da hızlanmasına yardımcı olur. Bu masaj aynı zamanda göğüs çevresinde uygulanırsa 1 ay gibi kısa sürede göğüs büyümeleri önlenebilir.

7 Paylaşımlar